Haksız Fiyat Artışı Tespit Komisyonu Toplandı.

16 Şubat 2022

17 Nisan 2020 tarih 31102 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında kanun kapsamında oluşturulan Haksız Fiyat Değerlendirme Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında toplandı.

Ticaret İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Valiliğimizin makam toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda fahiş fiyat artışları ve stokçuluk uygulamalarına yönelik gerçekleştirilen denetimler ile Temel Gıda Ürünlerinde % 8 KDV’nin % 1’e indirilmesi ile birlikte vatandaşların doğru fiyat ve doğru fiyata ulaşmasına yönelik atılacak adımlar görüşüldü.

Vatandaşlarımızın doğru fiyat uygulamaları devletimizin belirlediği indirim oranında alışveriş yapmalarını sağlamanın önemine vurgu yapan Vali Fuat Gürel “Fahiş fiyat stokçuluk uygulamalarına karşı ekiplerimiz her zaman teyakkuzda. Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile temel gıda ürünlerinde KDV %8’den %1’e indirildi, bu anlamda denetimlerimizi bu noktaya da yoğunlaştıracağız. Tüm ekiplerimiz sahada olacak ve etkin bir denetim gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Toplantıya Vali Fuat Gürel’in yanı sıra Ticaret İl Müdürümüz Feridun Karataş, Defterdar Osman Koçaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İsrafil Yıldız katıldı.